Únor 2009

Isabella Swan-životopis

23. února 2009 v 18:50 | Karin |  Bella Swan- Kristen Stewart
Isabella Swan
Celé jméno: Isabella Swanová
Stav: Člověk(později upírka-proměněna Edwardem, když umírá po porodu)
Datum narození: 13. září 1987
Původně pochází z: Phoenixu, Arizona
Barva vlasů: Hnědá
Stmívání-zajímavoti 2.

23. února 2009 v 18:45 | Karin |  Info/stmivani

Stmívání-zajímavoti 2.


Hlavní představitelé Edwarda a Belly byli schváleni autorkou poté, co jí v pokoji zahráli milostnou pasáž z filmu..


Stmívání-na DVD

23. února 2009 v 18:42 | Karin |  Info/stmivani
Tak to snad není pravda... právě jsem na stránkách filmopolis.cz našla informaci, že DVD v ČR výjde až .... a teď pozor...29.května 2009 ...je fakt, že je tam napsáno, že se jedná o předběžné datum...ale mám pocit, že pokud se bude přesouvat tak jenom dozadu .... no každopádně bude stát 499Kč, ale vy si ho můžete už teď objednat a to za 440Kč ...jestli to bude dvoudiskové DVD tam napsáno není ... avšak vzhledem k tomu, že když se na něco těším tak se to náležitě posere (viz. přesun premiéry HP6, přesun vydání Rozbřesku...) tak bych se ani nedivila, kdyby u nás speciální edice nevyšla....

SPECIALNÍ BONUSY- DISC 1

* Pět prodloužených scén s komentářem režisérky
* Audio komentáře (Catherine Hardwicke, Robert Pattinson & Kristen Stewart)
* Tři hudební videa (Muse, Paramore, Linkin Park)

SPECIALNÍ BONUSY- DISC 2

* Pět vystřižených scén a komentářem režisérky
* sedmidílný dokument: " Začátek dobrodružstí: Cesta ze stránek na obrazovku" (v originále "The Adventure Begins: The Journey from Page to Screen")
* Comic-Con Phenomenon featurette
* A vícelink


Robert Pattison-životopis

22. února 2009 v 21:12 | Karin |  Edward Cullen-Robert Pattison
Celé jméno: Edward Anthony Masen Cullen
Stav: upír
Datum narození: 20. června, 1901
Datum přeměny na upíra: 1918
Původně pochází z: Chicaga, Illinois
Barva vlasů: bronzová
Barva očí: původně zelená - jako upír zlatá/černá
Výška: 188 cm
Fyzický popis: vysoký a hubený - ne rozložitý. Chlapecký vzhled. Rozcuchané vlasy.

Výjimečné nadání: čtenář myšlenek

Povolání: V současné době zapsaný na Střední škole ve Forks

Rodinní příslušníci: Vlastní syn Edwarda a Elizabeth Masenových - adoptivní syn Carlislea a Esme Cullenových - sourozenci Alice a Emmett Cullenovi stejně jako Rosalie a Jasper Haleovi.

Příčina přeměny: Carlisle Cullen

Koníčky: sbírání aut - hra na klavír.

Auto: Stříbrné Volvo S60R, stříbrné Aston Martin V12

Osobní historie: Edwardův lidský život v Chicagu byl velmi šťastný a klidný. Jeho rodiče byli přiměřeně bohatí, protože jeho otec byl úspěšný právník. Největším trápením v matčině životě byla skutečnost, že zuřila Světová válka a Edward byl pouze rok vzdálen od odvodu, který byl v srpnu 1918 snížen na věk 18 let.

Během září téhož roku udeřila chřipková epidemie, vyžádala si život obou Edwardových rodičů a málem také vzala jeho vlastní. Jeho ošetřujícím lékařem byl Carlisle Cullen, který ho zachránil tak, že jej přeměnil v upíra. Byla to Edwardova matka, kdo požádal Dr. Cullena, aby Edwarda zachránil. Vypadala jako že "ví", že Carlisle by ho zvláštním způsobem mohl zachránit a poprosila ho, aby to udělal.

Od té doby, Edward vystupoval jako Carlisleův adoptivní syn nebo jako nejmladší bratr jeho manželky do té doby, než se jeho rodina rozrostla do své současné velikosti. Dvakrát studoval na lékařské fakultě, ale nevykonával ji v praxi. Miluje, když rychle řídí, a jako koníčka má sbírání aut.

Od roku 1927 až do roku 1931 měl Edward záchvat rebélie a na několik let sám od sebe opustil Carlislea a Esme. Usoudil, že může vysávat lidi, pokud byli skutečně ztělesněním zla. Využíval svou zvláštní schopnost, aby se vyvaroval nevinnému. Po nějakém čase už nedokázal "uniknout dluhu takového množství ukradnutých lidských životů, nehledě na to, jak omluvitelných" a proto se vrátil ke Carlisleovi a Esme, kteří ho zpátky přivítali s otevřenou náručí.

Okolo roku 1936 se Edward se svou rodinou přestěhoval do Forks, kde narazili na Quileutské indiány, kteří měli schopnost se přeměnit ve vlkodlaky. Dohoda ujednala, že vlci nechají Cullenovi na pokoji po tak dlouho, dokud nekousnou žádného člověka a nebudou se zdržovat na Quileutské půdě. Cullenovi žili ve Forks po několik let, než se přestěhovali na jiná místa.

V roce 2003 se Cullenovi vrátili do Forks. Potom v roce 2005 Edward potkal Isabellu Swanovou. Její krev pro něj "zpívala" a on se do ní šíleně zamiloval. Brzy přišla na jeho tajemství a akceptovala ho jako upíra. Navzdory nesčetným překážkám se do sebe zamilovali. Když se Bella stala obětí stopaře jménem James, Edward byl donucen napít se její krve, aby zastavil jed šířící se po jejím těle.Edward zůstal se Bellou do její katastrofální oslavy osmnáctin, kde byl donucen přehodnotit budoucnost jejího života s ním. Rozhodne se, že pro Bellu bude lepší, když bude žít normální život bez něj a opustí sám se svou rodinou Forks. Čas tráví sledováním Victorii všude kolem jihu Spojených států a dokonce se odváží do Mexika a Jižní Ameriky, když mu řeknou, že je Bella mrtvá, jede do Itálie s úmyslem spáchat sebevraždu. Bella a Alice přijedou včas, aby ho zastavili. On přesvědčí Volturi, aby je všechny nechali vrátit se do Forks s příslibem, že se Bella stane upírem.

Návratem do Forks se myslí návrat k normální rutině mezi Edwardem a Bellou. On souhlasí s přeměnou Belly, pokud se za něj provdá. Tehdy je upozorněn Jacobem Blackem, že smlouva říká, že má zakázáno kousnout člověka.

Volterra

17. února 2009 v 14:56 | Karin |  Volterra

→ za starých časů
→ dnešní podoba města

→ centrum města


tak tady někde se ocitla Bella aby zachránila Edwarda

Port Angeles

17. února 2009 v 14:54 | Karin |  Port Angeles
....je tady vidět i Forks a Seattle